jeep-rowery-logo

Portal dla pasjonatów sportów rowerowych. Informacje z branży, testy rowerów i popularnych akcesoriów rowerowych. Jeep Rowery.

Serwis Jeep Rowery
buty-rowerowe

Buty rowerowe. Które będą odpowiednie?

Przeczytaj, jak wybrać buty na rower trekkingowy, szosę i MTB.

Line grey

Buty do szybkiej jazdy wyczynowej

Line blue

Buty do ciężkiego terenu enduro

Line grey

Lekkie buty z podstawami z włókna szklanego

Line blue

Dyskutuj na temat butów rowerowych na naszym forum

Temat otworzył: Marcin Grzesiak

Kiedy dodano? 6 dni temu

Odpowiedzi udzieliło: 4 użytkowników serwisu Jeep Rowery

Sprawdzonych butów rowerowych szukaj w sklepie IMP Rowery w Kaliszu

box-1

Sprawdzony dostawca

Wiodący sklep z butami rowerowymi w Polsce

Duży wybór asortymentu

Kilka marek butów rowerowych do wyboru

box-3

4 osoby w redakcji

Piotrek, Paweł, Magda i Mateusz.

Buty rowerowe. Sprawdź, który rodzaj będzie najlepszy dla Ciebie

Buty rowerowe to najważniejsza część wyposażenia każdego jednośladowego sportowca. Producenci oddają w ręce klientów dziesiątki rodzajów, ale jak wybrać te najlepsze, która sprawdzą się podczas Twojej jazdy? Zerknij na nasze podpowiedzi, a rozwiejemy Twoje rowerowe wątpliwości.

Buty rowerowe powinno wybierać się przede wszystkim na podstawie trasy, którą zamierzasz pokonać. To z tego zagadnienia wynikają podpunkty takie jak ich wytrzymałość i sztywność podeszwy. Ciekawy, który rodzaj obuwia sprawdzi się w Twoim przypadku? Czytaj dalej.

Buty rowerowe szosowe

Buty rowerowe tego typu posiadają przede wszystkim łaską, gładką podeszwę. To obuwie przystosowane do standardu szosowej jazdy typu SPD-SL, co nie zmienia faktu, że większość producentów przystosowuje je również do standardowych bloków SPD.

Główną cechą butów rowerowych szosowych jest ich niewielka waga, która w niektórych przypadkach osiąga wartość równą 500 gramów w stosunku do pary. Budowa bloku w tego typu obuwiu utrudnia spacerowanie, ale na pewno podczas samej jazdy sprawdzi się idealnie.

Buty rowerowe MTB

Buty MTB nadają się do jazdy pozasfaltowej. Wszystko dzięki podeszwie wyposażonej w klockowaty bieżnik i ewentualną możliwość wkręcenia kołków, które znacząco zwiększają przyczepność obuwia. Takie buty rowerowe sprawdzają się najlepiej w jeździe turystycznej i szosowej, a sztywność ich podeszwy pozwala zarówno na spacerowanie w nich, jak i komfortową jazdę. W przypadku amatorskiej jazdy większy ciężar butów nie powinien odegrać znaczącej roli.

Buty rowerowe turystyczne

Ten rodzaj obuwia posiada najbardziej miękką podeszwę, dzięki czemu spacerowanie w nich jest najwyższą przyjemnością, a jazda osiąga odpowiedni poziom komfortu. Sprawdzają się dobrze w każdym typie jazdy, ale wiadomo – od butów rowerowych turystycznych nie powinieneś wymagać cech tych, do najbardziej ekstremalnej jazdy. Najlepszym rozwiązaniem będą dla tych, którzy lubią zwiedzać nie tylko siedząc na siodełku roweru.

Buty rowerowe zimowe

Buty, które mają za zadanie sprawdzić się podczas jazdy w niskiej temperaturze wyposażone są w zwiększoną cholewkę i membranę, która chroni przed dodarciem wilgoci do środka butów rowerowych. Obuwie te nadaje się zarówno do jazdy ekstremalnej, wyczynowej, jak i spokojnej, a po prostu w zimowych miesiącach. Marki, które zdecydowanie powinny przykuć Twoją uwagę to Shimano i SIDI.

 

 Jeep Rowery » Mapa użytkownika » Redakcja » Jeep Rowery powstał przy współpracy ze sklepem rowerowym IMP Rowery »